İnişli çıkışlı bir grafik çizdik

Lazaroni 1-0 kazandıkları SC Freiburg karşılaşmasında Trabzonspor olarak inişli çıkışlı bir grafik çizdiklerini belirterek bunda sıcak havanın büyük etkisi olduğunu söyledi.

İlk yarının büyük bölümünde pozisyon bulmalarına rağmen gol atamadıklarını söyleyen Lazaroni, “Bunda sıcak havanın da etkisi oldu. İkinci yarının başlarında Freiburg daha iyi olmaya başladı. Kalemizde tehlikeli pozisyonlar yaşadık. Sonra biz iyi duruma geldik. Bundan sonra da çalıştığımız bir pozisyonda golü bulduk” dedi.

Sağ bek pozisyonundaki üç oyuncunun sakat olması nedeniyle herhangi bir transfer talebinin olmayacağının altını çizen Lazaroni, “Sakat oyuncularımın dönmesini bekleyeceğim. Bu maçta o bölgede Ferhat oynadı ve güzel bir performans sergiledi. Sadece, bir önceki maçta 90 dakika forma giydiği için onu değiştirdim” diye konuştu.

Stepanov’un sakatlandığı pozisyonla ilgili de yorum yapan Brezilyalı teknik adam, “Defans oyuncusu bu bölgede dripling yapmamalı, tehlikeyi hemen bertaraf etmeli. Aksi şekilde hareket ederek kendisini sakatlamış oldu. Umarım bu olay ona bir ders olmuştur” görüşünü seslendirdi.

İbrahim Yattara’nın sıcak havalarda daha iyi oynadığını kendisine söylediğini ifade eden Lazaroni, “Yine de, daha fazla takım oyunu oynamak zorunda” dedi.

Lazaroni konuşmasının sonunda futbolcuların iyi niyetle çalıştıklarını, saha içinde daha çok yardımlaştıklarını, bunun da sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.