İnşaat söktörü istikrarın korunmasını istiyor

İş dünyası, en önemli isteklerinin güven ve istikrar ortamı olduğunu belirterek, 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler olduğuna işaret ediyor.

Konya’nın köklü firmalarından Mustaş İnşaat, 21 yılda binlerce konut üretti ve yüzlerce kişiye istihdam sağladı. Konya’ya yeni konutlar kazandırmaya devam eden Mustaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şirin ve Başkan Yardımcısı Abdullah Şirin, iş dünyasının en büyük isteğininin istikrar ortamının korunması olduğunu kaydediyor.

Kurulduğu 1985 yılından bu yana Konya’ya yeni konutlar kazandıran Mustaş İnşaat, yeni projelerle Konya’da konut açığını kapatırken, yüzlerce kişiye de iş imkanı sağlıyor. İnşaat sektörünün Konya’da önemli lokomotiflerinden olan Mustaş İnşaat’ın son günlerde düzenlediği konut kampanyası da büyük ilgi görüyor.

Mustaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şirin, en son Anadolu konutları için düzenledikleri kampanyanın büyük bir ilgi gördüğünü ifade ederek, “Her gün yüzlerce insan büromuzu arıyor ve internet sitemizi ziyaret ediyor. Bizim amacımız insanlarımızı hesaplı ve rahat bir şekilde konut sahibi yapmaktır. Bu kampanyada 120 ay taksitle ödeme imkanı sağlıyoruz. Bu konutlar en erken 12 ay en geç ise 36 ay içerisinde teslim edilecek” dedi.

Yaptıkları inşaatların çoğunu kampanya ile sattıklarını hatırlatan Mustafa Şirin, Konya’nın bir çok yerinde konut üretimi yaptıklarını, konutları, düzenledikleri kampanyalarla vatandaşlara sattıklarını belirterek, Aydınlıkevler’deki Anadolu Konutları için 30 Kasım tarihine kadar bir kampanya düzenlediklerini kaydetti. Şirin, “Toplum olarak devamlı misafir alan bir aile yapımız var. Bu yüzden 100 metrekareden küçük evler yapmıyoruz. Konutlarımızın hepsi 3+1 şeklindedir” dedi.

Şirin, 2007’i yılı Mart veya Nisan ayı içerisinde 580 dairelik bir konut projeleri olduğunu dile getirdi. Konya’daki inşatların ağırlıklı olarak Selçuklu’da yapıldığını aktaran Şirin, amaçlarının Konya’daki konut açığını kapatmak ve insanlara istihdam sağlamak olduğunu kaydetti. Şirin, “Bizim amacımız sadece para kazanmak değil, insanlarımıza yeni iş kapıları açmak ve istihdam sağlamaktır. Şu anda 800’e yakın insanımıza iş veriyoruz. Güven ortamının ve istikrarın korunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Mustaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Şirin ise İnşaat sektörünün 2005 yılında hareketlendiğini hatırlatarak, 2006 yılının ortalarından itibaren malzeme fiyatlarının yükselmesinin ardından sektörün yeniden durakladığını söyledi. İnşaat sektörünün yeniden canlanması için istikrar ortamının şart olduğunu vurgulayan Abdullah Şirin, Mustaş İnşaat olarak kendi öz kaynaklarıyla bu işi yaptıkları için geçmiş dönemdeki krizlerden etkilenmediklerini aktardı.

İş dünyasının en önemli isteğinin güven ve istikrar ortamı olduğuna dikkat çeken Abdullah Şirin, 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler olduğuna işaret ederek şöyle dedi: “Yatırımcılar bir istikrarsızlık olacağı korkusuyla yatırım yapmaktan korkuyor. 2007 yılının seçim yılı olacağından dolayı bir güvensizlik yok. Seçimlerin ardından bu sektörün daha da hareketleneceğini ümit ediyoruz.”

Yaptıkları konutlardan kaliteye çok önem verdiklerini belirten Şirin, Ahmet Özcan Konutları, Ayyıldız Konutları, Anadolu, Anıt, Havzan, Dolapoğlu, Bahçelievler, Işık gibi bir çok konutu Konya’ya kazandırdıklarını da sözlerine ekledi.