‘İnsana yatırım yapıyoruz’

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafız Özak, Cumhuriyet döneminin en istikrarlı, en çok para harcayan hükümeti olduklarını belirterek, "İnsana yatırım yapıyoruz. Harcadığımız katrilyonlar milletimize feda olsun" dedi.

Bakanı Faruk Nafız Özak, Oganize Sanayi Bölgesi (OSB) otoban bağlantı yolu, çevre yolu, Hükümet konağı, Kadirli – Andırın karayolu gibi yarım kalmış yatırımları yerinde görmek ve incelemek üzere Osmaniye’ye geldi. Kadirli yolunu yerinde inceleyen Bakan Özak daha sonra AK Parti il teşkilatını ziyaret etti. Bakan Özak’ın ziyaretine TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, AK Parti milletvekilleri Durdu Mehmet Katsal, Mehmet Sarı, Şükrü Ünal, Belediye Başkanı Davut Çuhadar, AK Parti İl Başkanı Ali Binboğa, Hatay Milletvekili Mehmet Soydan ve çok sayıda partili eşlik etti.

Burada bir konuşma yapan Bakan Özak, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın tabiriyle araziye çıkarak, yatırımları yerinde incelediklerini ve yaptıkları hizmetleri vatandaşlara anlattıklarını söyledi. Partilerine karşı değişik kampanyalar içerisine girildiğini buna karşı sabırlı olmaları gerektiğini dile getiren Bakan Özak, “Hep birlikte sabredeceğiz. Büyük işler yaptık bunu vatandaşlara anlatmamız gerekiyor. Bunu medyadan bekleyemeyiz. Medya kendince bizim yaptıklarımızı anlatmayabilir. Zaten anlatmak zorunda da değil. O yüzden bizlerin Türkiye’yi karış karış gezerek hizmetlimizi duyurmamız gerekiyor.” dedi.

Yeni çıkarılan Sosyal Güvenlik yasasına da değinen Faruk Nafız Özak, çıkarılan yasasının reform niteliği taşıdığını aktardı. 0-18 yaş arasındaki gençleri, anne babalarının sosyal güvenceleri olsun olmasın sosyal güvence altına alındığını belirten Bakan Özak “Bunlar kolay yatırımlar değil. Köylere Destek Projesi (KÖYDES) için de 2 katrilyon lira harcadık. yaptığımız reform niteliğindeki hizmetler için büyük paralar harcıyoruz. Ama hepsi milletimize feda olsun” diye konuştu.

Türkiye’de duble yol ve toplu konut çalışmalarının tam gaz devam ettiğini aktaran Özak şunları söyledi: ” Mustafa Kemal Atatürk gezdiği yerlerde kendisinden okul ve yol isteniyordu. Şimdi de bizden vatandaşlarımız gittiğimiz yerlerde okul, yol istiyor. Bu istek gelecek yıllarda da devam edecek. Duble yollar yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. 180 bin konutun yapımına başladık 60 binini tamamladık. Vatandaşımız ayda kira öder gibi 200 YTL vererek ev sahibi olacak. 2005 yılında inşaat sektörü büyümeye yüzde 21 katkı sağladı. Bunlar kolay yatırımlar değil. Şu anda Cumhuriyet döneminin en istikrarlı dönemini yaşıyoruz.”

Bakan Özak parti ziyaretinin ardından valilik ve belediyeyi ziyaret etti. Daha sonra OSB otoban bağlantı yolu ve yarım kalan hükümet konağı ve çevre yolunu inceleyen Özak Osmaniye’den ayrıldı.