‘İnsanlık Hz. Peygamber’i anlamaya çalışmalı’

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde "Peygamberimizi Tanıma ve Sevme" konulu bir konferans düzenlendi.

Okunan, Medine’nin Gülü ve Mehmet Akif Ersoy’un ‘Bir Gece’ aldı şiirleriyle bütün izleyenler duygulandı. Sayime Özkul’un çalıştırdığı Minik İlahi Grubu da söyledikleri eserlerle programa katılan konukları büyüledi.

İlahiyatçı Hüseyin Aktaş, yaptığı konuşmada, “Eğer siz Hazreti Peygamber’i unutmazsanız O da sizi hiç unutmayacak ve sizinle beraber olacaktır. Onun için Hz. Muhammed’in sevgisini gönüllere yeniden bir daha yerleştirmek zorundayız.” dedi.

Hz. Peygamber’in ümmetine çok düşkün olduğuna değinen Aktaş, O’na bol bol selat-ı selam getirilmesi gerektiğini ifade etti. İnsanlığın Hz. Muhammed’i bir daha tanıması gerektiğini vurgulayan Aktaş, “O’nu bir daha incelemesi lazım. Hz. Peygamber’in getirdiği kurallar, söylediği sözler, hadisler ve sünnetler bir daha gözden geçirilmelidir.” diye konuştu.

Aktaş, Batılı filozofların, “İnsanlık Hz. Muhammed’e muhtaçtır. Problerin katlandığı bir dönemde, bir kahve içer rahatlığı içerisinde problemleri çözecek olan Hz. Muhammed’dir.” dediklerini aktardı.

Belediye Kültür Sarayı’nda yapılan konferansa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.