İnsanlık ölüyor mu?

Hayvan cesedi zannedip üzerinden onlarca araç geçti.

Seydişehir-Konya karayolunun 20. kilometresinde bir aracın çarpıp yaklaşık ikiyüz metre sürükledikten sonra diğer araçların da hayvan cesedi zannederek üzerinden geçtiği akli dengesi yerinde olmayan Mehmet Atalay (50) hayatını kaybetti.

Dün gece saatlerinde komşularının uyarmasına rağmen kasabanın dışına çıkarak kasabanın yakınından geçen Seydişehir – Konya yoluna çıkan Çavuş Kasabası nüfusuna kayıtlı ve akli dengesi yerinde olmayan Mehmet Atalay’a (50) saat 22.30 sıralarında bir araç çarpıp yaklaşık iki yüz metre sürükledikten sonra olay yerinden kaçtı.

Daha sonra ise yol ortasında kalan Atalay’a ait cesedin üzerinden onlarca araç hayvan cesedi zannederek geçtikten sonra bir sürücü olayı farkederek Jandarmaya haber verdi.

Olay yerine gelen savcının yaptığı incelemede Atalay’a ait parçaların bulunduğu ilk noktadan cesede kadar olan iki yüz metrelik mesafede Atalay’in vücudunun çeşitli yerlerine ait parçalar bulundu. Kazanın ardından yaklaşık iki saat trafiğe kapalı kalan yol savcının incelemisini tamamlamasını ardından trafiğe açılabildi.

Ceset otopsi için Seydişehir Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.