Intercontinental Medine’deki Türk umrecileri evinde hissettiriyor

Aralık ayında İstanbul'da gerçekleştirilecek hac ve umre fuarı öncesi, bu alanda hizmet veren şirketler, Hilton Sergi Merkezi'ndeki iki günlük hazırlık fuarında buluştu.

Aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek hac ve umre fuarı öncesi, bu alanda hizmet veren şirketler, Hilton Sergi Merkezi’ndeki iki günlük hazırlık fuarında buluştu. Bugün sona erecek fuarda firmaları ziyaret eden Intercontinental oteller grubu Medine Bölge Müdürü Ali Ahmed El-Beyti, Türk umrecilere sundukları hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu.

El-Beyti, Türkiye’den yaklaşık 20 turizm şirketine Medine’de hizmet veren Intercontinental oteller grubunun “en iyi hizmet” düsturuyla yola çıktığını dile getirdi. Yılda yaklaşık 6 bin Türk umreciye, tıpkı evlerindeymiş gibi hizmet verdiklerini dile getiren El-Beyti, kendilerinden hizmet alan şirketlerle buluşup ilişkileri güçlendirerek sektördeki yeni fırsatları değerlendirmek için İstanbul’a geldiklerini vurguladı.

TÜRK DAMAK ZEVKİNE UYGUN YEMEKLER

El-Beyti, umre turizminde Türk Pazar payının sürekli artarak büyüdüğünü, Intercontinental grubu olarak Türk umrecilere uygun fiyat, ve konforlu hizmetler sunduklarını ifade etti.

Ali Ahmed El-beyti sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim grup olarak sunduğumuz hizmetler 5 yıldızlı otel standartlarında. Havaalanından karşılanıp otellerine götürülmesi, önceden hazırlanan oteldeki yerlerine yerleştirilmesine kadar umrecilerin her türlü ihtiyaçları ile ilgilenmekteyiz. Bunlara ek olarak yemeklerimizin, Türk umrecilerin damak zevkine uygun olmasına son derece önem vermekteyiz. ”

Mescid-i Nebevi’nin genişleme faaliyetlerine de değinen Intercontinental Bölge Müdürü Ali Ahmet El-Beyti, Suudi hükümetinin önümüzdeki 5-10 yıl boyunca kapasiteyi 3 kat fazla artırmayı planladığına dikkat çekti. El-Beyti, hacıların ve umrecilerin Medine’deki kutsal mekanları daha rahat ziyaret edebilmeleri için Suudi yetkililerin, Mescid-i Nebevi’den Kuba mescidine ve Uhud dağının yamaçlarında bulunan Hz. Hamza şehitliğine direkt ulaşım sağlamak için uygun yollar yapmayı tasarladığını da kaydetti.