İnternetin ilk reklamcısı tasarıma girdi

2002 yılında Türkiye’nin ilk uluslararası internet reklam satış şirketi olarak kurulan Logaritma’nın Genel Müdürlük görevine Murat Özlen getirildi.

Logaritma, satış ve pazarlama ekibini yeniden yapılandırırken reklamveren, ajans ve yayıncı ağına internet sektörüne daha kaliteli hizmet sunabilmek adına her türlü yaratıcı reklam ve proje uygulamasının hazırlanacağı tasarım departmanını da hayata geçirdi.

Logaritma, 2010 yılında büyüme trendini sürdürecek internet dünyasında, etkin olmayı arzulayan tüm yayıncılarla reklamverenleri fark yaratacak şekilde bir araya getirecek çözümleri sunmayı amaç edinmiştir.

Bu amaç doğrultusunda fark yaratmayı ilke edinen Logaritma, tasarım ve yeni reklam modeli uygulamaları ile temsil ettiği yayıncılarının sitelerinde gözle görülür performans artışlarına katkıda bulunmaktadır.

Aynı zamanda tüm bu fark yaratan uygulamaları reklamveren ve ajanslarla paylaşan Logaritma ekibi, bu alandaki çözümleri ile de reklam uygulamalarında çıtayı sürekli yükseltmektedir.

Kuruluşundan beri , yurtiçi ve yurtdışında bir çok değerli markanın reklam satış ve pazarlamasını üstlenen Logaritma, yayıncı ağını genişletmektedir.

Murat Özlen hakkında:

Şubat 2010 tarihinde Logaritma’da göreve başlayan Murat ÖZLEN,1997 yılında Sabah Gazetesi’nde reklam sektörüne girmiş ve 2000 yılında kurulan İxir ile internet reklamcılığına adım atmıştır. 2001 yılında göreve geldiği Doğuş Yayın Grubu İnternet ve Radyolar gurubu yöneticiliğinin ardından 2007 yılında Gittigidiyor’da Genel Müdür yardımcılığı yapmış ,son olarak 2008 yılında Haberturk TV ,Internet ve Radyolar Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.