İnternette dolaşan iki maille nasıl mağdur oldu?

Yazıları internette en çok okunan yazarlardan Şamil Tayyar internet kurbanı oldu.

Yazıları internette en çok okunan yazarlatdan Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar internet kurbanı oldu

İnternette dolaşan iki mail, Şamil Tayyar’ı mağdur etti. İki yazısından yola çıkan komplocular ünlü gazeteciyi mağdur etmişler.

Tayyar bugunkü yazısında mağduriyetini yazdı ve uyardı:

Derin sularda yüzmek kolay değildir. Bazen vurgunla karşılaşabilirsiniz. Bakıyorum, son dönemde yazılarım üzerinden sanal ortamda epeyi komplo düzenekleri kuruluyor. Bu çabalarda, şahsımı yıpratmak kadar iç çatışmalarının parçası haline getirme girişimlerinin izlerini de görüyorum.

İki çarpıcı örnek vereceğim. Yazılarımı yakından takip edenler hatırlayacaktır, daha önce de bir haber portalı bana ait olmayan yazılara ismimi ve fotoğrafımı ekleyerek arşiv oluşturmuştu. Şahsımı yıpratmak isteyenler, o hayali yazılar üzerinden uzun süre ‘ince işçilik’ yaptılar.

‘1 numara kim?’ başlıklı yazımdan sonra çok sayıda haber portalından elektronik posta geldi, telefonla arayanlar oldu. O zaman bilgi sahibi oldum.

Kimi akıllılar (!) adımın geçtiği ‘stayyar@mynet’ gibi sahte mail adresleri alarak, internet ortamında sahte mesaj dolaştırmışlar. Güya, yazımda açıklamadığım Ergenekon yapılanmasındaki ‘1 numara’yı açıklıyormuşum!

Gazetelere yansıyan şemaları kopyalamışlar, boş bırakılan ‘1 numara’ yerine emekli orgeneral Tuncer Kılınç’ın fotoğrafını yerleştirmişler. Belki haberdar olmadığım başka şemalar da vardır.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in açıklamalarına yer verdiğim ‘TRT’de büyük operasyon’ başlıklı yazım üzerinde de çalışmışlar. Bu yazımı yayınlayan memurlara ait bir site, altına 2 binden fazla TRT personelinin isimlerini ekleyerek, ‘İşte gönderileceklerin listesi’ demişler.

Arayan arayana ; ‘Bu liste doğru mu?’

Buradan ilan ediyorum, ‘1 numara’ şeması da ‘İşten atılacak TRT personel listesi’ de yalandır ve bana ait değildir.

Yazılarımı takip eden tüm gönül dostlarından ricam, başka yerde rastladıkları şahsıma ait yazıları mutlaka Star Gazetesi’nin www.stargazete.com adresinden kontrol etmeleridir. Üzerimden yürütülen psikolojik harekatın farkındayım, oyunu birlikte bozalım.