İnternette suikast kursu

Sanal alemde şiddetin önü alınamıyor. Bugüne kadar 4 binin üzerinde internet sitesinin erişimi engellendi.

Adalet, Ulaştırma ve İçişleri Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla 4 binin üzerinde internet sitesine erişimin engellenmesine rağmen, her gün onlarcası kurulan yeni siteler, dehşet saçıyor. Türkiye’de son günlerde artan terör olayları, okullarda ve gençler arasında dikkat çekici boyutlara ulaşan şiddet, tartışılmaya devam ederken, isteyen herkesin sadece tuşlara basarak ulaşabileceği bilgilerin denetimsizliği sorgulanıyor. Bazı internet sitelerinde silahlı saldırıdan sorgu tekniklerine kadar ayrıntılı bilgiler verilirken bazılarında ise basit araç ve gereçlerle bomba yapımı hakkında bilgiler veriliyor.

Bakan Yıldırım harekete geçti

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım da geçen hafta TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada konunun ciddiyetine dikkat çekerek “ Elektronik ortamda işlenebilecek suçların önlenmesine dair kanun tasarısı, en kısa zamanda, komisyonlarda, genel kurulumuzda görüşülecek ve yakın gelecekte büyük tehdit oluşturan bu alanın kontrol edilmesi imkanı sağlanmış olacaktır. Türk Ceza Kanunu’na göre suç teşkil edebilecek, sanal ortamda işlenmesi mümkün konuları tarayıp gerekli tedbirleri alacaktır. Bunun için Telekomünikasyon Kurumu Başkanlığı’nda bir birim oluşturuluyor.” dedi.

İşte bazı internet sitelerinden ayrıntılı suikast ve bomba yapımı teknikleri:

SORGULAMA:

“… Esirin doğru bilgileri aktarmadığını sezinleyen kişi, silahının dipçiği ile esirin ön dişlerine doğru sert bir darbe vurarak ön dişlerinin kırılmasını sağlayıp esiri soru yağmuruna tutarak piskolojik direncini kırmalıdır. Türklüğün bekası için gerçekleştirdiği harekatlarda gerekli gördüğü durumlarda, Türk düşmanlarını veya yabancı ordu mensupları ve vatandaşlarını tutsak ederek önceden belirlenmiş gizli sorgulama odalarına alıp, sorgu süreci tamamlandıktan sonra bu esirler imha edilmeli, uygun arazilere gece karanlığından faydalanarak gömülmelidir.”

SUİKAST:

“ Silahlı saldırıyı gerçekleştirecek kişi, belirlediği hedefe silahlı saldırıda bulunmadan önce gerekli bir şekilde mevzi almalıdır. Mevcud duruma bağlı olarak kamyon, araba gibi taşıtlarla birlikte bir sokak köşesi veya bir duvar arkası mevzi olarak kullanılmalıdır.”

BOMBA YAPIMI:

“ Bir bomba yapımında asıl önemli olan patlayıcının niteliği değil bomba sistemini nasıl kurduğunuz veya nasıl bir fünye kullandığınızdır. Bu durumda basit ….. işinizi görecektir. Her av bayiinden temin edebilirsiniz. Asıl önemli olan şeyse …… nasıl kullanacağınızdır. Size ……… içine sıkıştırmanızı öneririm. Şimdi size bir ……… gerekir… Önce 12 v’luk bir ampulun camını dikkatlice kırın. Artık bombanız hazırdır. Devredeki anahtarı kapattığınızda bomba infilak eder.”