İntihar edeceğini bilemedim

MHP Kilis eski milletvekili Nacar: "İntihar edeceğini bilseydim; ona göre konuşurdum"

İntihar eden Botaş Başmüfettişi Metin Özbalcı’nın, ölmeden önce en son aradığı MHP Kilis eski Milletvekili Mehmet Nacar, Özbalcı’nın kendisiyle konuşurken böyle bir şey yapacağını hiç tahmin etmediğini belirterek, “İhtihar edeceğini bilseydim bunu engellemek için ona göre konuşurdum” dedi.
Botaş Genel Müdürlüğü’ndeki makam odasında dün intihar eden Başmüfettiş Özbalcı, olaydan 15 dakika önce arayarak “Çoluğuma, çocuğuma iyi bakın” dediği eski milletvekili Nacar, Özbalcı’nın kendisiyle yaptığı telefon konuşması sırasında intihar edeceğine yönelik bir izlenim vermediğini söyledi. Nacar, “İhtihar edeceğini bilseydim bunu engellemek için ona göre konuşurdum. Böyle bir şey yapacağını bilmiyordum” dedi.

Çok yakın dostu olan Özbalcı’nın naaşını çıkarmak için sabahın erken saatlerinde Keçiören Adli Tıp önünde kardeş Özbalcı ile birlikte bekleyen Nacar’ın, üzgün olduğu görüldü.

Öte yandan adli tıp önünde toplanan Özbalcı’nın Botaş’taki mesai arkadaşları, cenazenin çıkmasını beklerlerken, zaman zaman gözyaşlarını tutamadılar.