İntihar eden astsubayın tabutu bayrağa sarılmadı

Tokat'ta dün meydana gelen ailece faciasında ölenler bugün memleketlerine gönderildi.

Daha sonra kendi kafasına sıktığı kurşunla intihar etmişti.

Tugay Ertürk olay yerinde, polis Emine Öznur Ertürk ise hastaneye kaldırırken ambulansta hayatını kaybetmişti. Görgü tanıklarının ifadelerinde, Emine Öznur Ertürk’ün “Çocuk bende kalacak” diyerek bağırması üzerine kocasının silahına sarıldığını söyledi.

Tokat Cevdet Aykan Devlet Hastanesi morgunda bulunan memure polis Emine Öznur Ertürk’e son görevi polis arkadaşları yaptı. Hastane önünde sade bir tören yapılan memure için dualar okundu.

Bir çocuk annesi olan Ertürk için ağıtlar yakındı. Mesai arkadaşları bayan polisler gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Törende Ertürk’ün yakınları fenalık geçirdi. Ölen polisin kardeşi Esra Ertürk ağıtlar yakarak,’abla sen bizi neden bıraktın. Bu genç yaşta sana neden kıydılar. Evladın Durancan’ı neden yalnız, öksüz bıraktın’ diyerek ağıtlar yaktı.

Karısını ve kendisinin başından vurarak intihar eden 48. Piyade Alay Komutanlığı kıdemli çavuş Tugay Ertürk için Ali Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verilmek üzere memleketi olan Amasya’nın şehzade köyüne götürüldü. Tugay Ertürk’ün tabutu intihar ettiği için bayrağa sarılmadı.

Cenaze namazına yüksek rütbedeki askeri erkân ve İl Emniyet müdürü İhsan Ünal ve İl müftüsü Şaban İşlek ve vatandaşlar katıldı.10 ay önce anne olan trafik tescil müdürlüğünde çalışan polis memuru Öznur Ertürk ‘ün ise cenazesi Tokat Cevdet Aykan Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenden sonra ailesi tarafından teslim alınarak memleketine gönderildi.

Tugay Ertürk’ün cenazesi ise Ali Paşa caminde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketi olan Amasya’nın Şehzade köyüne götürüldü.

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen olayda Turgay Ertürk olay yerinde, polis Öznur Ertürk ise hastanede hayatını kaybetmişti. Olay yerinde 6 adet boş kovan bulundu.

Eşlerin şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı aldığı öğrenildi.