‘İntikam ve olaylı maç istemiyoruz’

Hafta sonu deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Konyaspor'da maçtan galip gelmenin hesapları yapılıyor.

Sezonun ilk yarısındaki maçın unutulması gerektiğini belirten Kocaman, “Sırtımızda intikam ve olaylı maç gibi konuları taşımak istemiyoruz.” dedi.
Turkcell Süper Lig’in 25. haftasında zorlu Fenerbahçe deplasmanına çıkacak olan Konyaspor, maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Sezonun ilk yarısındaki olaylı maçı unutmak isteyen yeşil-beyazlılar, Galatasaray galibiyeti ile moral bulan rakiplerini yenerek yükselişe geçmek istiyor. Yeşil-beyazlı takımda Aykut Kocaman ve futbolcular, sezonun ilk yarısında oynanan maçın bu maça etkisi olmayacağı görüşünü savunuyor.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Teknik Direktör Aykut Kocaman, ilk yarıda oynanan maçın artı veya eksi hiçbir tesirini yaşamak istemediklerini söyledi. İlk yarıda oynanan maçın artık unutulması gerektiğini belirten Kocaman, “Şimdi ap ayrı bir maç oynayacağız. Futbolda önemli olan oyundur. İntikam ve olaylı maç gibi şeyleri sırtımızda taşımak istemiyoruz.” diye konuştu.

Futbolda özellikle Anadolu ekipleri için bu tip maçların çok önemli olduğunun altını çizen Kocaman, önemli olanın bu maçların diğer maçlara etkisinin en aza indirilmesi olduğunu söyledi.

Fenerbahçe camiasını çok yakından tanıyan birisi olarak konuştuğunu vurgulayan Kocaman, “Fenerbahçe Galatasaray’ı yenerek o camianın içinden gelen birisi olarak biliyorum ki çok büyük bir kredi aldı. Ama bu kredi diğer maçlara taraftar açısından olumlu mu olumsuz mu yansıyacak onu zaman gösterecek. Ya Fenerbahçe bu maçta kendine güvenli ve stresten daha uzak oynayabilir bu bizim için dezavantaj. Ama bununla beraber avantajlı tarafı da var. Bırakın dilerseniz o da bizde kalsın.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’ye karış oynayacakları maçın çok zor geçeceğinin kesin olduğunu belirten Murat Hacıoğlu ise iyi oynayıp galip gelmek istediklerini söyledi. Hacıoğlu, sezonun ilk yarısında oynanan maçın, kendilerini etkilemeyeceğini de belirtti.

Maçın iki takım açısından da çok kritik bir öneme sahip olduğunu belirten Okan Yılmaz ise, “Fenerbahçe ile Galatasaray’ın liderlik mücadelesi bizi ilgilendirmez. Bizim iki haftadır kazandığımız bir üç puan var. Bu maçı da kazanarak üst sıralara çıkmak istiyoruz.” diye konuştu.

Öte yandan, yeşil beyazlılar yapılan çalışma ile Fenerbahçe maçı hazırlıklarını sürdürdü. Teknik Direktör Aykut Kocaman önderliğinde yapılan çalışmada yeşil-beyazlılar düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından, 5’e 2 top çalışması yaptı. Aykut Kocaman’ın da futbolcularla birlikte çalıştığı antrenman daha sonra çift kale maçla devam etti.