İpek: Babam için dua edin

ESKİ Dışişleri Bakanı İsmail Cem’in 20 gündür İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde akciğer enfeksiyonu teşhisiyle tedavi altında olduğu bildirildi.

ŞİFA DUALARINIZ BİZİMLE

Cem ailesi adına yapılan açıklamada şöyle denildi: “Gördüğü antibiyotik tedavisinin sonuç vereceğini ümit ediyoruz. Kanser tedavisine yönelik uygulanan kemoterapilerin vücudun bağışıklık sistemini zayıflatması sebebiyle ortaya çıkan enfeksiyonlar hastada sıkıntı yaratabiliyor. Kendisinin durumu şu anda normal hasta katında ciddiyetle takip edilmektedir. Bu vesileyle babamızın da bir parçası olduğu basın camiasına ve tüm sevenlerine bu önemli süreçte bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor, tüm Türk halkının şifa dualarını rica ediyoruz.”

İsmail Cem’in kızı İpek Cem Taha ve oğlu İhsan Kerim Cem de gazetecilere bir açıklama yaptı. İpek Cem, 26 Aralık’ta babasının hastaneye yattığını belirterek, “Babamın akciğerinde kemoterapiden kaynaklanan bir enfeksiyon söz konusu. Şu anda bu tedavi ediliyor” dedi. Doktor Sualp Tansal da Cem ailesinin yanında yer aldı.