iPhone yeni özellik geliyor

iOS 11 ile iPhone marka cep telefonlarına yeni bir özellik daha gelecek.

Önümüzdeki günlerde bazı akıllı telefonlara gönderilecek olan iOS 11 sürümü, uçak modu ile şaşırtıcı bir özelliğe sahip olacak.

Yaklaşık 3 hafta önce WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan ve birçok farklı yeniliği beraberinde getiren yeni iOS 11’in, gün geçtikçe farklı gizli özellikleri ortaya çıkarılmaya devam ediyor. Bu seferki haberimizin konusu ise birçok kişinin aklına gelmeyecek “Uçak Modu”.

iOS 11 ile gelen yeniliklerin çoğu biliniyor olsa da, az sonra sizlere bahsedeceğimiz gibi küçük ama işlevsel detaylar işletim sistemini çok daha cazip bir hale getiriyor.

Çoğumuzun da bildiği üzere daha önce, iOS 10’da dahil, işletim sisteminin önceki tüm sürümlerinde “Uçak Modu” açıldığında cihazın sahip olduğu her türlü bağlantı kesiliyordu. Ancak şimdi iOS 11 Beta 2 ile beraber isteyen kullanıcılar Bluetooth ve WiFi’yı Uçak Modu dışında bırakabilecek.

Bu özellik ilk bakışta çok basit ve önemsiz gibi görünse de hali hazırda piyasada bulunan birçok akıllı telefonda Uçak Modunu açtıktan sonra, Bluetooth ve WiFi’yı manuel olarak aktif hale getirmek gerektiğini de unutmamak lazım.

SHIFTDELETE