‘İpiniz yok muydu da asmadınız’

Bakan Koç: "İpiniz yok muydu da asmadınız, ipiniz yoksa ipsizlik yapmayın"dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, son zamanlarda terör olaylarının anlaşılmaz bir şekilde yeniden başladığını belirterek, “Çalışmalarımız devam ediyor. Bu ülkeye ihanet edenler, muhakkak ihanetlerinin cezasını çekerler.” dedi.
Çeşitli açılışlar ve toplantılara katılmak üzere memleketi Aydın’da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Koç, Aydın Teknik, Ekonomik ve Sosyal Konseyi (AYTESKON) üyeleri ile Menderes Park İşletmeleri’nde değerlendirme toplantısı yaptı.

Bakan Koç, toplantı sırasında gazetecilerin soruları üzerine, Türkiye’de son günlerde meydana gelen terör olaylarını değerlendirdi. Koç, Ortadoğu’daki gelişmeler ve hükümetin bu gelişmelere karşı olan tutumu ile sıkışmaların yaşandığını söyledi.

Koç, anlaşılmaz bir şekilde terörün yeniden ortaya çıktığını ve politikacıların da bu konuyu istismar ettiğini kaydetti. Eski bir politikacı arkadaşının kendisine çıkan kanunlarla Abdullah Öcalan’ın çıkan kanunlarla affedileceği yönünde eleştiride bulunduğunu ifade eden Koç, kanunların çıktığını ve Öcalan’ın affedilmediğini söyledi.

“ÜLKEYİ SEVME MESELESİNDE KİMSENİN KİMSEYE BEŞ GRAM AĞIRLIĞI YOKTUR”

Bakan Koç, şöyle konuştu: “Gari ben de bir Aydınlı olarak dayanamadım. Ülen dedim sizin zamanınızda yakalandı. İpiniz mi yoktu da asmadınız? Herhalde ipleri yoktu. İpleri yoksa ipsizlik yapmasınlar. Benim en önce üzerinde durduğum husus, memleketimin insanlarının tedirgin olmasıdır. ‘Kahrolsun PKK. Hükümet istifa’ diye bağıran 4-5 politik unsurdan ziyade, milletin vicdanında ‘Ne oluyoruz?’ lafının ortaya çıkması daha önemlidir. Bunun için gerekli her türlü tedbiri alacağız. Milliyetçilik meselesinde ve ülke insanlarını sevme meselesinde, kimsenin kimseye beş gram ağırlığı yoktur.”

Bu topraklar ve bu topraklarda yaşayan insanların Allah’ın sevdiği insanlar olduğunu ve bu toprakların kutsal olduğunu aktaran Koç, hiçbir zaman şehit kanı edebiyatı yapmayı sevmediğini ama şehit kanının da önemli olduğunu söyledi.

Bu ülkeye ihanet edenlerin muhakkak ihanetlerinin cezasını çekeceklerine işaret eden Koç, “Bu ihanetlerin cezasını çektirmek de yalnız bizim değil, her Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin başta gelen ve değişmez görevidir. Türkiye Cumhuriyeti birliği ve bütünlüğü altında hiçbir tavizimiz olamaz. Diyarbakır’da meydana gelen olayların ardından, Diyarbakır’da bizim partinin bir kongresi oldu. Futbol sahasında 30 bin kişi ile kongre yaptık. Onlar da doğulu insanlar. O bakımdan bu bölgenin insanlarına yan gözle kötü gözle bakmaya hakkımız yok. Ama içlerindeki hainleri de temizlemek bizlerin görevi.” diye konuştu.