Iran Disisleri Bakani Mutteki Demirel’i ziyaret etti

Iran Disisleri Bakani Manuçehr Mutteki, DSP eski Genel Baskani Bülent Ecevit ile görüsmesinin ardindan, 9. Cumuhrbaskani Süleyman Demirel'i Güniz Sokak'taki çalisma ofisinde ziyaret etti.

Demirel, ziyaretlerin ikili iliskileri gelistirmek amaciyla yapildigini belirterek, Mutteki ‘nin çok önemli bir zamanda Türkiye’yi ziyaret ettigini söyleyerek ziyaretten dolayi duydugu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ile Iran arasindaki iliskilerin çok dostane geçtigini ifade eden Demirel, ilerleyen zamanda iki ülke arasindaki iliskilerin dahada ileriye götürülmesi gerektigini vurguladi. Üst düzey ziyaretlerin en büyük amacinin mevcut durumu daha iyiye götürmek oldugunu hatirlatan Demirel, “Umarim bu ziyaret her iki ülkenin iliskilerinin daha iyiye gitmesini saglayacaktir” dedi.

Iran Disisleri Bakani Mutteki ise görüsmeyle ilgili olarak sunlari dile getirdi; ” 20 yildan sonra dostum ve hocam sayin Demirel ile tekrar bir araya gelmis olmaktan mutluluk duyuyorum. Sayin Demirel her zaman iki ülke arasindaki dostluk menfaat ve ikili iliskileri desteklemistir. Ülkelerimiz arasindaki iliskiler sürekli gelismekte. Bu iliskileri daha ileri götürmek inancindayiz.”