İran yolcu otobüsünde kaçak oto yedek parçası yakalandı

Suriye'den Türkiye kaçak çay ve oto yedek parçası sokmaya çalışan İran yolcu otobüsünde yapılan aramalarda kaçak 250 kilogram yabancı menşeli çay ve 128 adet oto yedek parçası yakalandı.

Suriye’den Türkiye kaçak çay ve oto yedek parçası sokmaya çalışan İran yolcu otobüsünde yapılan aramalarda kaçak 250 kilogram yabancı menşeli çay ve 128 adet oto yedek parçası yakalandı.
Suriye’den Türkiye’ye giriş yapmak üzere Öncüpınar Gümrük Kapısına gelen 10 A7 1710 plakalı M. D. F. idaresindeki yolcu otobüsünde Gaziantep Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü bağlantısı Öncüpınar Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin aramaları neticesinde, kaçak çay ve tütüne duyarlı “GİTA” isimli dedektör köpeği yardımı ile 300 bin lira değerinde ürün ele geçirildi.
Gaziantep Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Fikret Erol, “Kaçak olarak yakalanan 300.000 TL değerindeki çay, oto yedek parçasına ve yolcu otobüsüne Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları ile el konularak Gümrük Müdürlüğüne teslim edildi.” dedi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.