İranlı turistler Antalya Havalimanı’nda mahsur kaldı

Uçuş izni alamadığı gerekçesiyle kalkışına izin verilmeyen uçağın İranlı yolcuları, Antalya Havalimanı'nda mahsur kaldı.

Tarhan Turizm firması yetkilisi Oğuz Tarhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yolcuları İran’a götürecek havayolu şirketinin, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden uçuş izni alamadığı için sorun yaşandığını kaydetti. Tahran, Corendom uçak şirketini suçlayarak, kendilerinden dolayı bir hatanın olmadığını söyledi.

Firmanın 5 yıldır İran’dan Türkiye’ye turist getirdiğini belirten Tarhan, “Her yıl en az 50 bin İranlı turist getiriyoruz, böyle bir olay ne gördük, ne de duyduk. Sorun, uçak firması yetkililerinin uçuş izni alamamalarından kaynaklandı. Havayolu şirketi bize uçakta arıza olduğunu söylüyor, havalimanı yetkilileri ise havayolu şirketinin uçuş izninin olmadığını ve bu nedenle kalkamadığını söylüyorlar. 121 yolcumuzu mağdur etmemek için havalimanı içindeki 5 yıldızlı bir otelle anlaştık. Yolcularımız bu gece orada konaklayacaklar. Yarın sabah ilk uçakla onları ülkelerine göndereceğiz.” dedi.

İşletme yetkilileriyle havayolu şirketi arasında yapılan görüşmeler sonucunda da iznin alınamaması üzerine, İranlı turistler kendilerini Türkiye’ye getiren Tarhan Turizm firması tarafından 5 yıldızlı bir otele yerleştirildi.