Irkçı tecavüzcüye ömür boyu hapis

Amerika’da bir uyuşturucu partisi sırasında Latin kökenli bir öğrenciyi öldüresiye döverek sopayla tecavüz eden 18 yaşındaki genç ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Çevresinde ırkçı tutumlarıyla tanınan David Henry Tuck Houston’un arka mahallelerinden birinde verilen partide arkadaşlarıyla birlikte aşırı dozda alkol ve uyuşturucu aldı. Latin kökenli bir gencin evde onlarla birlikte eğlenen 12 yaşındaki bir kıza sarkıntılık ettiğini görünce çılgına dönen Tuck çevresindekilerin şaşkın bakışları arasında çocuğu feci bir şekilde dövdü, daha sonra bir sopayla 17 yaşındaki kurbanın ırzına geçti. Arkadaşları Tuck’ın tecavüz sırasında ‘beyazların gücü’ diye bağırdığını söyledi.
Olaydan sonra tutuklanan Tuck’ın akıbeti Cuma günü çıktığı mahkemede belli oldu. Savcının ‘eğer dışarıda özgürce gezerse buna benzer çok olaya imza atacağını’ söylediği Tuck ömür boyu hapis cezası aldı.
Başına gelenlerden sonra doktorların yaşamaz diye baktığı fakat geçirdiği 30 ameliyatla hayatta kalmayı başaran kurban mahkemeye annesiyle birlikte geldi. Tuck’ın annesi karardan sonra kurbanın annesine ve kurbana sarılarak ağladı.
Tuck’ın babası ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: ‘David hayatının sonuna kadar hapiste kalmalı!’