İş arkadaşını öldüren zanlıya 29 yıl hapis cezası verildi

Adana'da bir marketin kasap reyonunda birlikte çalışan ve kendisine 7 bin lira borç veren arkadaşını öldürüp cesedini uçurumdan atan şahsa 29 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

Adana’da bir marketin kasap reyonunda birlikte çalışan ve kendisine 7 bin lira borç veren arkadaşını öldürüp cesedini uçurumdan atan şahsa 29 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

29 yaşındaki Ersan Çelik’i tabancayla öldürüp, cesedini uçurumdan attıktan sonra evine gidip eşine ‘Ersan geldi mi?’ diye soran 26 yaşındaki Durdu Mehmet Binici 29 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sümer Mahallesi’nde oturan evli bir çocuk babası 26 yaşındaki Durdu Mehmet Binici, birlikte çalıştığı 29 yaşındaki Ersan Çelik’i, 12 Kasım 2012’de cep telefonuyla arayarak buluşmak istedi. Çelik, evden ayrılmadan 24 yaşındaki eşi Gamze Çelik’e, “Beni Mehmet çağırıyor, borç verdiğim 7 bin lirayla ilgili konuşacağız. Beni arayıp telefonumdan sinyal sesi gelmezse polise haber ver. Mehmet’in evine bakın.” dedikten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı.

Aynı gün akşam Binici, arkadaşı Ersan Çelik’i iddiaya göre, tabancayla öldürdü. Gamze Çelik, bir müddet sonra eşini telefonla aramasına karşın sinyal sesi alamadı. Bunun üzerine polis merkezine ve savcılığa giderek eşinin kaçırılmış olabileceğini belirten Gamze Çelik, eşiyle yaptıkları en son görüşmeyi de polislere anlattı.

Ersan Çelik’in cesedi 20 Kasım 2012’de Çukurova ilçesi Kabasakal köyü yakınlarındaki trafonun yanında bulundu. Polisin araştırmasında cinayeti işlediği belirlenen Binici, yakalanıp tutuklandı. Katil zanlısı Binici, yarılandığı Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Binici, arkadaşını planlayarak öldürdüğü iddialarının doğru olmadığını belirtti.

Mahkeme, Binici’yi önce ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti, duruşmadaki iyi hali nedeniyle cezası 29 yıl 2 aya indirildi.