İşadamını otomobille ezip öldürdüler

Kayseri'de bir iş adamı, kendisine ait otomobille ezilerek öldürüldü.

Kanalda cesedi bulunan kişinin kazasına kurban gitmiş olabileceği düşünülürken, incelemenin derinleştirilmesi sonucu olayın cinayet olduğu ortaya çıktı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde Modilayf adlı fabrikada kanepe ve mobilya üretimi yapan 30 yaşındaki Yusuf Koç, fabrikasında çalışan Ç.M. ve arkadaşı R.Ü. ile birlikte sabah saatlerinde kumaş almak için otomobiliyle fabrikadan ayrıldı.

Seyir halindeki otomobilde, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, Yusuf Koç ile R.Ü., Organize Sanayi İnecik Bağları bölgesinde otomobilden inerek dışarda kavga etmeye başladı.

Kavga sonrası iddiaya göre R.Ü., yere düşen Yusuf Koç’a önce çarpıp, daha sonra üzerinden otomobille geçip ezerek öldürdü.

Olay yerine gelen polis ekipleri, ön incelemelerinde, yol kenarındaki kanalda cesedi bulunan Yusuf Koç’un trafik kazasına kurban gitmiş olabileceği tahmininde bulunurken, incelemenin derinleştirilmesi sonucu olayın cinayet olduğu ortaya çıktı. Kaçan R.Ü.’nün arandığı, otomobilin ise
Hacılar ilçesinde terkedilmiş olarak bulunduğu bildirildi.

Yetkililer, olayın tanığı Ç.M.’nin gözaltına alındığını, soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğünü kaydetti.

Cinayeti işlediği iddiasıyla aranan R.Ü.’nün otomobille ezerek öldürdüğü Yusuf Koç’a ait telefonu da olaydan sonra yanına alıp götürdüğü, Yusuf Koç’u arayan bir kişiye de “Birini öldürdüm sıra diğerinde” dediği öğrenildi.