İşçilerden Başkan Öztürk hakkında suç duyurusu

Adana'nın merkez ilçe Seyhan Belediyesi'nin temizlik işlerini yürüten Miray'dan atılan işçilerden 3'ü, Belediye Başkanı Azim Öztürk'le ilgili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

İşçiler Cemal Gürsel Künefeci, Osman Kutgi ile Doğan Akarcalı şikayet dilekçelerinde, Belediye Başkanı Azim Öztürk’ü “İhalede yolsuzluk yapmak, siyasi rant sağlamak adına yasal olmayan imar düzenlemeleri ile belediyenin parasının peşkeş çekmek” le suçluyor.Bu arada, İnönü Parkı’nda toplanan işten atılan 36 işçi, “İşçiyiz haklıyız kazancağız.” şeklinde slogan attı.

Miray Temizlik’te çalışırken atılan işçilerden Osma Kutgi, burada yaptığı açıklamada, bayram çalışmalarında fazla mesai, yıllık izin, günlük yoğurt ile aşılarının zamanında yapılması için eylem yaptıklarını kaydetti. Kutgi işlerine geri dönmek için mücade ettiklerini belirterek, belediye başkan başdanışmanlığına getirilen Gültekin Genç’e de ağır eleştiriler de bulundu. Kutgi, “Daha önce bir finans kuruluşunda sıradan bir şef pozisyonunda iken Türkiye’nin en büyük ilçesi Seyhan Belediyesi’nde başkan başdanışmanılğına getirilen Gültekin Genç bu gizli menfaat ilişkisinin kasası durumundadır.” dedi.

İşçiler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.