İşe yeni girdim deyip otelleri soyuyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık yöntemi tespit edildi.

İddiaya göre şahıs, eylemine başlamadan önce seçtiği otellerle ilgili geniş araştırma yapıyor. Otelin sahibi, çalışan sayısı, yatak kapasitesi ve hangi ülke turistlerine hizmet verdiği konusunda bilgi ediniyor.

Gerekli bilgileri edindikten sonra ise gece saat 22.00-23.00 saatleri arasında ilgili otele giderek, otelin resepsiyon bölümünde çalışacak yeni personel olarak kendisini tanıtıyor.

Şık giyimiyle dikkat çeken şahıs, çalışmak için otel sahibinin adını vererek, gerekli görüşmeyi yaptığını ve bundan böyle otelde çalışacağını söylüyor. 2 saat kadar çalıştıktan sonra ise resepsiyonistin başına silahı dayayıp, ölümle tehdit ederek, kasada bulunan paranın tamamını alıp kayıplara karışıyor. Şahsın, bu yöntemle ilçede son birkaç günde 4-5 ayrı oteli dolandırdığı iddia ediliyor.

Dolandırıcı şahsın robot resmi hazırlandı. Polis ekipleri, dolandırılan mağdurların şikayeti üzerine her yerde şahsı arıyor. Orta boylu, beyaz tenli, alnı açık ve 40 yaşlarında olarak eşkali belirlenen şahsın yakalanması için çalışmalar sürüyor.