İşitme Engeliler Spor Federasyonu’nda erken genel kurul kararı bekleniyor

Türkiye işitme engelliler Spor Federasyon Başkanı Osman Arslan'ın Merkez Ceza kurulundan aldığı ceza Tahkim kurulu tarafından onandı.

Türkiye işitme engelliler Spor Federasyon Başkanı Osman Arslan’ın Merkez Ceza kurulundan aldığı ceza Tahkim kurulu tarafından onandı. Yaklaşık bir ay önce aldığı ceza için yaptığı itiraz tahkim kurulu tarafından reddedilince federasyon yönetiminin olağanüstü kongre kararı alması bekleniyor.

Bu kararın ardından Federasyon tüzüğüne göre 60 gün içerisinde seçim yapılma zorunluluğu bulunuyor. Federasyonun buna göre Aralığın ilk haftası seçime gitmesi bekleniyor.

Yapılması planlanan genel kurulda yarışacak adaylar ise verilen 5 günlük yasal sürenin dolmasından sonra netleşecek. Mevcut durumda Osman Arslan’ın ise yeniden aday olamayacağı bildirilirken muhtemel adaylar arasında İşitme Engelli Akif Küçük, Federasyon eski başkanı Oktay Aktaş ve Spor Genel Müdür Ömer Altınsoy’a yakınlığı ile tanınan Kerim Vural olacağı bildiriliyor.

Öte yandan işitme engelliler camiasında yaşanan gelişmeler kaygıyla izlenirken, federasyon delegasyonunun spor camiasının tanınmış isimlerinden Faruk Bilgili’nin aday olması yönünde eğilim içinde olduğu belirtildi.

Engelli nüfusunun spor alanında en etkin olduğu kitle olan işitme engelliler son iki yıldır Türkiye’ye sporda kazandırdığı madalyalarla da dikkat çekiyor.

CİHAN