İskenderun’da ilk kez okullarda OKS heyecanı yaşandı

İlköğretim son sınıf öğrencilerinin katıldığı Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS), bu yıl İskenderun'da ilk kez gerçekleştirildi.

Sınavda büyük heyecan yaşan öğrenciler iki saat boyunca en yüksek puanı almak için ter döktü. Sınav çıkışı Gazi İlköğretim Okulu öğrencisi Soner Çakar, sınavlara planlı ve programlı bir şekilde hazırlandığını ve ailesinden büyük destek gördüğünü belirterek, “Matematik soruların biraz zordu ancak soruların büyük bir kısmını doğru yaptığıma inanıyorum ve hedeflediğim Anadolu lisesini kazanacağımı umut ediyorum” dedi.

Barbaros Lisesinde sınava giren öğrencilerin velilerinden Fuat Kaya ise, İskenderun’da bu yıl OKS’nin ilk kez yapıldığını belirterek, “Türkiye’nin en büyük ilçesi konumunda olan İskenderun’da OKS’nin yapılması ile özellikle veliler olarak bizler rahatladık. Geçtiğimiz yıllarda OKS sadece il merkezlerinde oluyordu ve veliler olarak sabahın erken saatinden itibaren il merkezine gidiyor ve sınavın yapılacağı okulu aramaya koyuluyorduk. Bu da hem velileri hem de öğrencileri yoruyordu.” dedi.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan yiğit ise, OKS’nin bu yıl ilk kez İskenderun’da yapıldığını ifade ederek, “Bundan sonra İskenderun’da OKS her yıl yapılacak. İskenderun çok büyük ve gelişmiş bir şehir. Bu nedenle sınavların İskenderun’da yapılması gerek veliler gerekse öğrenciler için çok büyük bir kolaylık.” diye konuştu.