İskenderun’da yangın dehşeti!

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde ev sahibinin çakmak doldurma tüpüyle sobayı tutuşturmak isterken sebep olduğu yangında evin büyük kısmı yanarken 4 kişi de yaralandı.

Alınan bilgiye göre olay Kocatepe Mahallesi 370 Sokak’ta oturmakta olan Yusuf Çelikçi’ye ait evde meydana geldi. Sobayı yakmak için çakmakların doldurulmasında kullanılan gaz tüpünü kullanan Yusuf Çelikçi tüpün aniden alev alması sonucu paniğe kapıldı ve alev alan tüpü evin içine rast gele attı. Kanepelerin tutuşmasıyla bir anda büyüyen yangın sırasında salonda bulunan televizyonda patladı. Paniğe kapılan Yusuf Çelikçi (40) yan odada uyumakta olan eşi Hacer Çelikçi’yi uyandırdı. Ardından 3 yaşındaki kızı Nisanur’u dışarı çıkardı. Daha sonra oğlu Ferdi’yi de dışarı çıkarmayı başaran Yusuf Çelikçi çocuklarının içeride olduğunu zannedip paniğe kapılan eşi Hacer’i dışarıya çıkartmak için çırpındı. Bu sırada evin her tarafını kaplayan yangının içinde kalan Yusuf Çelikçi ve eşi Hacer’ komşularında yardımlarıyla güçlükle evden çıkartıldılar. Çevredeki vatandaşların yardımlarıyla İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yusuf Çelikçi (40), eşi Hacer Çelikçi

(35) çocukları Ferdi (12) ve Nisanur (3) Çelikçi tedavi altına alındı. Evin en küçük çocuğu olan Nisanur yangında hafif yaralanırken, annesi, babası ve abisi vücutlarında birinci derecede yanık oluştuğundan hastaneye yatırıldı. Hacer Çelikçi’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.