İŞKUR’dan Artvin Çoruh Üniversitesi’nde danışmanlık hizmeti

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Artvin Şubesi, Artvin Çoruh Üniversitesi'nde okuyan gençlerin mezuniyet sonrasında iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak, işgücü piyasasına daha sağlam adımlar atarak geçmelerini sağlamak amacıyla danışmanlık hizmeti irtibat noktası açtı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Artvin Şubesi, Artvin Çoruh Üniversitesi’nde okuyan gençlerin mezuniyet sonrasında iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak, işgücü piyasasına daha sağlam adımlar atarak geçmelerini sağlamak amacıyla danışmanlık hizmeti irtibat noktası açtı.

Üniversitesinin sosyal tesislerindeki irtibat noktası açılışına, İŞKUR Artvin Şubesi İl Müdürü Cevdet Ertürk, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Şef Sevil Bayrak ile İş ve Meslek Danışmanı Can Genç ile öğrenciler katıldı.

    İrtibat noktasında İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanları tarafından üniversiteli gençlere danışmanlık hizmeti sunulacak. Danışmanlık hizmetlerinde, hem bireysel ve hem de grup görüşmeleri yoluyla işgücü piyasası hakkında bilgilendirme yapılıp, gençlerin eğitim aldığı mesleğe dair çalışma şartları, iş imkanları, iş arama becerileri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda kapsamlı bilgiler aktarılacak.

    Cevdet Ertürk, burada yaptığı konuşmada, “İŞKUR sadece işçilere hizmet eden bir kurum olmaktan çıkıp toplumun her kesimine hizmet eden bir kurum haline dönüşmüştür. Üniversiteli gençlerin, İŞKUR olarak sunduğumuz hizmetleri tanımalarını ve bu hizmetlerimizden daha fazla yararlanmalarını istiyoruz. Üniversiteler ile işbirliğine girerek irtibat noktaları açmamızın sebebi nitelikli işgücüne ulaşarak onların iş hayatına atılmalarını kolaylaştırmaktır.” dedi.