İslamiyet’i sulandırmak isteyenler var

Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Recai Kutan, kadınların başları açık bir şekilde namaz kılmalarını değerlendirerek, "İslamiyet'i sulandırmak isteyenler var." dedi.

Olayın birileri tarafından bilinçli olarak yapıldığını belirten Kutan, “Kilisenin nasıl kuralları varsa camilerimizin de bir kuralı var. Bu yapılanlar birileri tarafından kendi tabirleri ile İslam dinini Protestanlaştırmak, sulandırmak için yapılıyor.” diy konuştu.

Gar Restorant’ta düzenlenen ve Divan Başkanlığını SP Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Esengün’ün yaptığı kongrede partililere seslenen Recai Kutan, efeler diyarı Aydın’da ‘Baş Efe’ ilan edilerek efe fesi giydirildi. Aydınlıların Kurtuluş Savaşı sırasında emperyalist güçleri kovduğunu hatırlatan Kutan, Aydın efelerine söyleyecek sözleri bulunduğunu belirterek, “Milli mücadele yıllarında kovduğunuz emperyalist güçler bugün fikirleri ile geri geldiler. Şimdi de onların kovulması gerekiyor. Bizi biz yapan değerlerimi yok ederek çökertmek isteyenler müsaade etmeyelim” şeklinde konuştu.

Ekonomide ve dış politikada çöküşlerin yaşandığını savunan Kutan, “Bunlardan daha önemlisi bizi biz yapan manevi ve dini değerlerimiz tahrip etme çabaları var. Bunlara karşı milletçe birlikte mücadele edeceğiz. Cuma namazında bazı hanımların erkeklerle beraber başı açık saf tuttuğunu gördük. Bunlar kendilerini modern Müslüman olarak görüyorlar. Bu olay karşısında toplumdan ne büyük reaksiyon çıktığını gördük. Bu işin alimleri hemen itiraz ettiler. Olmaz böyle şey. İslam’da olmaz bu. Hanımlar cuma namazı kılmaz mı? Kılar. Ancak onların belli bir yeri vardır, orda İslam’ın şartlarına göre örtünerek cuma namazı kılarlar. E şimdi siz bir kiliseye giderken, kilisenin şartlarına herkes uyuyor. Caminin de elbette kendine uygun şartları var. Bütün bunlar İslam’ı sulandırmak, İslam’ı onların tabiriyle Protestanlaştırmak için bilinçli olarak yapılan, hata ile değil bilinçli, adımlardır” diye konuştu..

Kutan’ın konuşmasının ardından mevcut Başkan Ali Söğüt başkanlığındaki tek liste ile seçime gidildi.