İslam’la huzur buldular

Çaykur Rizespor'un Kolombiyalı oyuncusu Victoria Rave,eşi ile İslamiyeti seçti.

Victoria, yaptığı açıklamada, Türkiye’ye 7 yıl önce Galatasaray ile anlaşarak geldiğini belirterek, ” ilk geldiğim günden itibaren İslamiyet ile ilgili bazı şeyler duydum. Eşim Paola, İslam dinine daha fazla ilgi duyuyordu. Öğrendiklerini bana da anlatmaya başladı. İkimiz birlikte daha fazla ilgi duyup incelemeye başladık. En sonunda Müslümanlığın diğer dinlerden daha akla yatkın ve daha doğru bir din olduğunu düşündüğüm için böyle bir karar aldık” dedi.

İslamiyet’i seçmelerini Kolombiya’da yaşayan aileleri ile de paylaştıklarını ifade eden Victoria, şöyle devam etti:

”Pek fazla sorun olmadı, ama aile içerisindeki bazı prensipleri değiştirmek zordur. Buna rağmen pek problem olmadı. Zaten Kuran’ı Kerim’de yazanları İncil’de yazanların devamı gibi düşünüyoruz. Hayat tarzı olarak pek bir şey değişmedi, ama ibadet olarak daha değişik bir ibadet tarzı. Evin içerisinde İslamiyeti seçtikten sonra daha huzurluyuz. Kendimizi daha güvende hissediyoruz.”

”EKİP OLMAYI BAŞARDIK”

Victoria, profesyonel bir oyuncu olarak oynadıkları takımda sürekli çalışıp en iyisini yapmak zorunda olduklarını ifade ederek, ”Yedek kaldığım zamanda daha çok çalışıp oynamak istiyorum. Oynadığım zaman da ise hocamızın ve takımın bana olan güvenini boşa çıkarmamak için sürekli kendimi yenilemeye çalışıyorum” diye konuştu.

Sezon başında çok büyük kadro değişikliği yaşadıklarını belirten Victoria, sözlerini şöyle tamamladı:

”Yeni oyuncu sayısının fazlalığı nedeniyle uyum sorunumuz vardı. Zamanla birbirimizi tanımaya başladık. Hocamızın ne istediğini iyi anlamaya başladık. Güzel bir ekip haline geldik. Ekip olmayı başardık. Ekip olarak düşünmeye başladığımız için son haftalarda güzel sonuçlar almaya başladık. Bu şekilde devam edersek Çaykur Rizespor, üst sıralarda kendine yer bulacaktır.”