İsmetpaşa Caddesi törenle açıldı

Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kaldırım ve yol düzenleme çalışmaları sona eren İsmetpaşa Caddesi, Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kaldırım ve yol düzenleme çalışmaları sona eren İsmetpaşa Caddesi, Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış töreninde çeşitli animasyon gösterileri, canlı heykeller ile Aydın’ın Söke Belediyesi halk oyunları ekibinin yöreye ait çeşitli oyunları ile temsili düşman işgalinden kurtuluş gösterisi, törene katılanlar tarafından beğeni aldı. Törende konuşan Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, “Bir tarafta belediye, bir tarafta valilik ve bütün esnafımızın temel kısmı da burada. Biz bu caddenin gelişen ve değişen caddede atıl kalmamasını istedik. İlk dönemde 12 yıl önce bütün kotlarını ayarlamıştık. Ana altyapılarını çözmüştük. Bu dönemde de aynı evin bir salonu gibi yenileme gereği hissettik. Çünkü bu cadde esnafı gelişen ve değişen alışveriş mantığının dışında kalıp rekabet edemez hale ve bu cadde yayaların daha çok işlevsel hale gelmesi gerekiyordu. Bir tarafta Ulu Cami bir tarafta Burma Cami, bu tarihi dokuda ayağa kalkması gerekiyordu. Çok iyi bir yarışma projesi yapıldı. 2 hocamız 2 ayrı üniversitede, ikisi de projeyi kazandılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum, çünkü her aşamasında yakından takip ettiler. Burayı yine belediye şirketi olan UTŞ şirketi ihalesini aldı. Yönetim kurulu ve üyelerine teşekkür ediyorum. Uşak için hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Başkan Erdoğan’ın konuşması ardından cddenin açılışı gerçekleştirilerek, Belediye Meydanı’ndan Tiritoğlu Parkı’na kadar kortej yürüyüşü düzenlendi.

Bu arada, Kurtuluş Haftası nedeni ile belediye önünde, Tiritoğlu Parkı önünde, Kent Meydanı’nda ve Atapark Meydan’da kurulan sahnelerde çeşitli gösteriler ve etkinlikler ile devam ediyor.