İspanya’daki Robin Hood eylemcileri süpermarketten okul malzemesi çaldı

İspanya'nın Endülüs Bölgesi'nde marketlerden mal çalarak fakirlere dağıtan ve dünyada "Robin Hood" olarak ün yapan eylemciler bu sefer süpermarketten okul malzemesi çaldı.

İspanya’nın Endülüs Bölgesi’nde marketlerden mal çalarak fakirlere dağıtan ve dünyada “Robin Hood” olarak ün yapan eylemciler bu sefer süpermarketten okul malzemesi çaldı.

Endülüs İşçi Sendikası (SAT) üyesi bir grup eylemcinin, TSİ 12.10 sularında, Sevilla kentindeki Carrefour’a girerek 10 alışveriş arabası dolusu okul malzemesi çaldığı bildirildi.

Eylemi “sembolik” olarak nitelendiren sendika, kalem, silgi ve defter gibi temel okul malzemelerine “kanunen el konulduğunu” açıkladı.

Toplamda yaklaşık 100-150 Euro tutarındaki okul malzemelerinin, “önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağı” belirtildi.

SAT sözcüsü Diego Canamero, hiçbir şekilde şiddet olayının yaşanmadığını kaydederek, marketin güvenliğiyle konuştuklarını ve her şeyin mükemmel gittiğini söyledi.

1 Eylül’de daha fazla eylem planı için Sevilla ilinin Osuna şehrinde toplanacaklarını aktaran Canamero, “Bu eylemle SAT, fakirlik sınırında bulunan 2 milyon Endülüslünün ve tüm fertleri işsiz olan 400 bin ailenin durumuna dikkati çekmek istedi.” diye konuştu.