İspanyol Büyükelçi: Sekapark fantastik

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İspanya Büyükelçisi Joan Clos Matheu'yu misafir etti.

İbrahim Karaosmanoğlu’nun golf arabalarıyla Sekapark’ı gezdirdiği Joan Clos Matheu, Sekapark’ın fantastik bir yer olduğunu söyleyerek hayranlığını dile getirdi.

Başkan Karaosmanoğlu ziyarette konuk büyükelçiye Kocaeli’nin ekonomisi, sanayisi, kültürel ve sosyal alanlarının yanı sıra turistik yapısıyla ilgili bilgi verdi. Ülkesinde belediye başkanlığının yanı sıra bakanlık da yapmış olan konuk Matheu, Kocaeli’nin çok hızlı büyüyen bir kent olduğunu ve problemlerini büyük ölçüde çözdüğünü gördüğünü söyledi. Toplantıda iki ülke arasındaki ekonomik ve sosyal bağların artırılması da ele alındı.

Kocaeli’ni ziyaretinde Kent Konseyi ile Kocaeli Sanayi Odası’na da konuk olan Büyükelçi Matheu, Başkan Karaosmanoğlu ile beraber dolaştığı Sekapark’a ise hayran kaldı. ”Sekapark fantastik bir yer” sözleriyle duygularını ifade eden Matheu, uçurtma tepesinden hayranlıkla Kocaeli’ni seyretti.

Gezinin ardından Karaosmanoğlu, konuk büyükelçiyi Sekapark’taki Marmara Balık’ta düzenlenen yemekte ağırladı. Konuk büyükelçi ayrılırken adeta büyülendiği Sekapark’a ve Kocaeli’ne tekrar gelmek istediğini dile getirdi.