Isparta Belediye Başkanı Balaman’a tepkiler sürüyor

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Isparta Şube Başkanı Emin Pınar, haber alma özgürlüğü olan gazetecilerin belediye başkanlığı makamında darp edilmesini şiddetle kınadıklarını söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın Zaman gazetesi temsilci ve muhabirini davet ettiği makam odasında darp etmesi şehirde yayın yapan yerel gazeteler tarafından da şiddetle kınandı. Haberi, ‘Zıvanadan çıktı’, ‘Yetki gitti, zorbalık başladı’, ‘Başkan’ın kimyası bozuldu’, ‘Yakışmadı’, ‘Sokak kabadayısı’, ‘Yakışmadı başkan’ gibi sert başlıklarla veren gazeteciler, yetkilileri göreve çağırdı.

Yerel gazetelerde çıkan haberlerde, yetkileri Belediye Meclis üyeleri tarafından elinden Balaman’ın zor günler geçirdiğini ve hıncını Zaman temsilci ve muhabirinden çıkardığı ifade edildi. Haberi ‘Zıvanadan çıktı’ başlığıyla duyuran Oluşum gazetesi, “Biz çok alışkındık Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın her haberimizden sonra arayıp bizi yok edeceğini söylemesine ve küfürlerine. Aynı hareketi, yaptığı yanlışı yazan bütün gazetecilere karşı sürdüren Balaman artık bardağı taşırdı” ifadelerini kullandı.

Isparta gazetesi ise haberinde, “Zaman gazetesi temsilcisi ve muhabiri Belediye Başkanlığı’nda Balaman ve adamları tarafından dövüldü. Suçları, belediye meclisinin yetki alma olayını haber yapmak.” görüşüne yer verdi.