Isparta’da Alevi Sünni kardeşlik iftarı

Isparta'da Mürteza Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Dermeği tarafından Muharrem ayı nedeniyle Alevi Sünni kardeşliği oruç açma programı düzenlendi .

Isparta’da Mürteza Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Dermeği tarafından Muharrem ayı nedeniyle Alevi Sünni kardeşliği oruç açma programı düzenlendi .
Isparta Barida Otel’de düzenlenen yemeğe Isparta Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Mürteza Alevi Bektaşi Eğitim ve Kültür Dermeği Erkan Topcu tüm misafirlerini kapı karşılanarak yakından ilgilenildi.
İftar yemeğinde konuşma yapan AK Parti Milletvekili Recep Özel, Türkiye’de herkesin haklı taleplerini dile getirmesi gerektiğini vurguladı. Özel, “Bu ülkede herkes inancını istediği gibi yaşayabilmeli, istediği gibi ifade edebilmeli. Devletinde yaklaşımı A,B,C ayrımı olmadan eşit ve adil bir şekilde olmalıdır. Özgürlüklerini herkes yaşayabilmeli. Geçmişte bir takım sıkıntılar olmuş olabilir. Bizi ayrıştırmak isteyen elbette olabilir ama bizim bu ülkede paylaşamayacağımız hiçbir şey yok. Size olan sevgimizden en ufak tereddüdümüz yok. Buradaki kardeşlerimi Isparta’da yakınen tanırım. Benim onun Alevi, Sünni, Bektaşi olduğu yönünde bir ayrımımız olmamıştır. Bizim Isparta’da böyle bir ayrım hiç yoktur”.dedi