Isparta şehidini uğurladı

Helikopter kazasında şehit olan polis, Isparta'da toprağa verildi.

Cenaze törenine Vali Şemsettin Uzun, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Antalya’da polis helikopterinin arızalanarak yere düşmesiyle şehit olan 12 yıllık polis memuru Osman Karadağ’ın(34) cenazesi memleketi Isparta’ya getirildi. Babası ve kardeşlerinin gözyaşları ve ağıtlarıyla karşılanan şehit Karadağ’ın eşi Ayşegül Karadağ ise ağır üzüntüsü nedeniyle ilaçlarla teskin edilmeye çalışılıyor. Baba Süleyman Karadağ, konuşmakta güçlük çekerken şehidin kardeşi olan oğlu Fatih Karadağ’a sarılarak acısını hafifletmeye çalıştı. Üç kardeşten en büyüğü olan Karadağ’ın kardeşlerinden Emine Çelik ise duyduğu üzüntüyle ağıtlar yaktı. “Bayramlarda bir gözüm yoldaydı. Annem genç öldü diye genç ölümlerden korkuyordum. Kardeşimin cenazesi geldi.” diye ağlayan Çelik’i yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Baba evinde bir süre bekleyen şehidin naşı polis kortejiyle cenaze namazı için Halife Sultan Camii’ne getirildi. Şehidin kardeşi Fatih uzun süre abisinin naşını taşıdı. Eşinin şehit düştüğünü öğrendikten sonra ilaçlarla sakinleştirilmeye çalışılan Ayşegül Karadağ ise cenaze törenine katıldı. Karadağ’ın yanındaki bayan polislerin de gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

Cenazeye AK Parti milletvekilleri Recep Özel ve Emin Bilgiç ile Isparta Valisi Şemsettin Uzun, çok sayıda rütbeli polis ve asker katıldı. Caminin avlusunun yeterli olmaması nedeniyle cenaze, caminin yanındaki otobüs durağının yanında hazırlanan masanın üzerine konuldu. Cenaze için gelen çelenkler ise durağa bırakıldı. Cenaze namazını kıldıran Isparta Müftüsü İsmail Öncel, son günlerde şehit haberlerinin sıkça gelmeye başladığını belirtti. Görevi başındayken kaza sonucu şehit olan polis memuru Karadağ’ın, kendini bu vatan için feda ettiğini anlatan müftü Öncel, şehidin ailesine ve yakınlarına sabır diledi.

Cenaze buradan omuzlarda Akyol Mezarlığı’na kadar getirildi. Mezarlıkta annesi ve amcasının yanına defnedilen şehit Karadağ’ı mezara babası ve kardeşi indirdi. Şehit Salavat-ı Şerife ve dualar eşliğinde defnedildi.

Ispartalı şehit Karadağ’ın geçtiğimiz hafta sonu memleketine uğrayarak çocukları 6 yaşındaki Hatice ve 7 yaşındaki Duygu’yu dedeleri Süleyman Karadağ’ın yanına bıraktığı bildirildi. Hemşire olan Karadağ’ın eşinin ise kendisiyle birlikte Antalya’ya döndüğünü söyleyen yakınları, şehidin 7 yıl önce de annesini kaybettiğini belirtti.