Isparta’da Anavatan’la AK Parti arasında poster krizi yaşandı

Erkan Mumcu'nun Isparta ziyareti sırasında bir otele asılan posterinin ertesi gün kaldırılıp yerine Başbakan Erdoğan'ın posterinin asıldığını açıklayan Anavatan Partisi, AK Parti'nin yaptığı hareketi nezaketsizlik olarak değerlendirildi.

Isparta’daki ziyaretleri sırasında Büyük Isparta Oteli’nde toplantılarını yapan Erkan Mumcu, üç gün boyunca burada konakladı. Erkan Mumcu’nun posteri Isparta’ya geldiği gün Büyük Isparta Oteli binasına asıldı. Mumcu’nun posterinin bir gün içerisinde indirildi ve yerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın posteri asıldı.

Anavatan Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mesut Akar, “Siyasi nezaketsizlik” olarak yorumladığı poster indirilmesi olayını kınadı. Erkan Mumcu’nun Isparta ziyaretinde programının büyük kısmının Isparta Oteli’nde gerçekleştiğini aktaran Mesut Akar, “İl Teşkilatımız doğal olarak Genel Başkanımız ve Isparta Milletvekilimiz Erkan Mumcu’nun posterini otele asmışlardır. Aldığımız duyumlara göre; posterin asılmasından sonra gerek Isparta Belediyesi, gerek AK Parti İl Teşkilatı, gerekse Belediye Başkan yardımcılarının, Genel Başkanımız Erkan Mumcu’nun posterinin indirilmesi ve yerine Başbakan’ın posterinin asılması konusunda yoğun bir çaba sarfederek, siyasi baskı yapmışlardır. Bir partinin programının olduğu yerde o partinin bayraklarının ve genel başkanının resimlerinin asılması gayet doğal bir haktır. Genel Başkanımızın posterinin otelden indirilmesi konusunda siyasi nezaketsizlik gösteren ve siyasi baskı yapan herkesi kınıyorum.” dedi.
Genel Başkan Erkan Mumcu’nun posterinin indirilmesinin Mumcu’yu küçültmeyeceğini belirten Akar, Başbakan’ın posterinin asılmasının da Erdoğan’ı büyütmeyeceğini söyledi.