Isparta’da asker ailelerine özel ilgi

Isparta Belediyesi'nin, acemi askerlerin yemin törenine gelen ailelerin mağdur olmaması için başlattığı 'Bir asker de sen ağırla' kampanyasına Ispartalılar ilgi gösteriyor.

Asker yakınlarını evinde misafir etmeyi kabul eden aile sayısı 100’ü geçti.
Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Arıtürk, asker ailelerini evlerinde misafir etmek isteyenlerin sayısının artarak devam ettiğini söyledi.

Ispartalı ailelerle asker ailelerini bir araya getirerek, birlik ve beraberlik duygularının pekişmesine, güzel dostlukların başlamasına vesile olmaya çalıştıklarını kaydeden Arıtürk, “Isparta’ya ilk defa gelen bu misafirlerimizi ağırlamak bizim için büyük bir şereftir. Asker çocukları ile üç gün geçirecek olan ailelerimizin bu mutlu gününde bizim de bir tuzumuz olsun istedik. Konaklama sorunu olan ailelerimize kalabilecekleri yurt, pansiyon ve otel konusunda yardımcı oluyoruz.” diye konuştu.

Isparta Belediyesi tarafından askeriye önüne ve belediye hizmet binası içerisinde oluşturulan stantlarda, kendi olanaklarıyla konaklama imkanı bulamayan vatandaşların sıkıntıları gideriliyor. Asker aileleri, yurt, pansiyon ve otellerin yanı sıra Ispartalı gönüllü ailelerin yanına yerleştiriliyor.