Isparta’nin gülü Hollanda’nin lalesi!

ISPARTA - Güller ve göller diyari olarak bilinen Isparta'nin Avrupa'da tanitilmasi için Isparta Belediyesi tarafindan Hollanda'da bir tanitim ve kültür gecesi düzenlenecek.

Güller diyari Isparta’nin Avrupa’yla bulusmasi olarak nitelendirilen ‘Isparta Tanitim ve Kültür Gecesi’ Ispartalilar Dernegi organizasyonuyla Hollanda’nin Leerdam sehrinde yapilacak. Program Türkiye’den giden misafirler ve Hollandali dernek yöneticileri ile Leerdam halkinin sehir merkezindeki Sport Park yerinde bulusmas ile baslayacak. Burada bulusan iki sehrin belediye baskani yapacaklari konusmalarla tanitim gününü baslatacak.

Leerdam Sport’tan çarsi içine kadar mehteranla yürümeye baslayacak grubun üzerine gülsuyu sikilacak. Bu arada iki kentin belediye baskanlari halka karanfil dagitarak gül ve lalenin bulusmasi yürüyüsü gerçeklestirilecek. Hel Dak adi verilen salonun önünde bulunan standlarda ise Isparta’nin ürünleri sergilenerek satilacak. Salonda ise Ispartali asçilarin hazirladiklari yöresel yemeklerin sunulmasiyla programin salon bölümü baslamis olacak. Hollanda’nin milli marsi ve Türkiye’nin Istiklal Marsi’nin okunmasiyla törenlerin resmi kismina geçilecek.

Sanatçilar Nuray Hafiftas, Ugur Arslan ve bir yöresel sanatçinin katilimiyla konser verilecek. Bir folklor ekibi tarafindan Isparta yöresi halk oyunlari gösterileri sergilenecek. Mehteran takiminin konserinden sonra, Hollandali bir ekip tarafindan sürpriz bir gösteri sunulacak. Sponsorlara çesitli plaketlerle tesekkür edildikten sonra özel bir orkestra tarafindan verilecek konserle program sona erecek.