Ispartaspor 9 futbolcuyla oynadı

Isparta Belediyesinin sahip çıkmadığı Ispartaspor, Bursa Nilüfer Belediyespor ile yaptığı erteleme maçına 9 futbolcuyla çıktı.

Veledrom İç Saha’da oynanan maç için Ispartaspor’un seremoniye 9 kişiyle çıkmaları, şaşkınlık yarattı. Ispartasporlu yönetici Suat Mutlu, yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) geçmiş yönetimden kalan borçlar nedeniyle birçok futbolcunun lisanslarının askıya alındığını söyledi.

”Biz de Bursa’ya kendi yetiştirdiğimiz 9 oyuncuyla geldik” diyen Mutlu, Isparta Belediyesi’nden Bursa’ya gelmek için otobüs talebinde bulunduklarını, ancak bu talebin kabul edilmediğini dile getirerek, ”Bursa’ya Eğridir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüsle geldik” dedi.

Bursa’daki otel masraflarının da Bursa’nın merkez Nilüfer İlçe Belediyesi tarafından karşılandığını anlatan Mutlu, ”Maalesef mali açıdan zor durumdayız. Belediyeden hiç destek alamıyoruz. Başkanımız, baskılara dayanamadığı için geçen hafta istifa etti” diye konuştu.

Mutlu, kulübün şu anda 2-3 kişinin desteğiyle ayakta durabildiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

”Bizim federasyona olan borcumuz 89 bin YTL. Ancak federasyon yetkilileri bize 150 bin YTL’lik bir borç çıkarıyor. Bunu anlayabilmiş değiliz. Maalesef Isparta’da da hiçbir kurum ve kuruluştan destek alamıyoruz. Borcumuz çok abartılı değil aslında. Biraz destekle kulübü düzlüğe çıkarırız.”

-ISPARTA’DAKİ UÇAK KAZASI-

Isparta’nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında meydana gelen uçak kazasına çok üzüldüklerini de ifade eden Mutlu, o nedenle 2 Aralık Pazar günü oynanması gereken Bursa Nilüfer Belediyespor maçının ertelenmesini talep ettiklerini belirtti.

Mutlu, TFF’nin erteleme taleplerine olumlu yanıt verdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
”Uçak kazasında 6 profesör ve kabin görevlilerinin dışında yaşamını yitirenlerin tamamı Ispartalı. Ben de iki yeğenimi, iki kapı komşumu kaybettim. Acımız çok büyük. Bursa’ya gelirken, sahaya çıkarken takmak için siyah bant getirmeyi unutmuşuz. Bizim de kulüp olarak çok ciddi sıkıntılarımız var. Zaten sahaya 9 kişi çıktık. Moralimiz çok bozuk. Uçak kazasıyla moral bozukluğumuz iki katına çıktı.”