İsrail’in güneyindeki Sderot’a 4 füze fırlatıldı

İsrailli bir yetkilinin, Hamas mensuplarının Gazze'den İsrail topraklarına roket saldırılarını son günlerde durdurduğunu açıklamasının ardından, ülkenin güneyindeki Sderot'a 4 füze düştüğü bildirildi.

Bu arada bir kişinin şarapnel parçası ile yaralandığı bir kişinin de patlama sonrası şok geçirdiği bildirildi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Füzelerin düştüğü esnada füze saldırılarının sona ermesi için Sderot’ta açılan grev çadırını ziyaret eden İsrailli milletvekillerinin de büyük panik yaşadığı belirtildi.

İsrail Savunma Bakanlığı üst düzey yetkililerinden Tümgeneral Amos Gilad, Hamas’a açık mesajlar gönderdiklerini, bunun sonucunda da roket saldırılarının durduğunu söylemişti.

Bu arada İsrail radyosu Suriye’de yaşayan Hamas’ın siyasi kanat lideri Halit Meşal ve Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin füze saldırılarının durdurulması talimatını verdiğini duyurdu. İsrail Parlamentosu Dışişleri ve Savunma Komitesi Başkanı Tzahi Hanegbi de Hamas’ın saldırıları durdurması halinde kendilerinin Hamas üyelerini hedef almayacağını belirtti.