‘İsrailin yaptığı devlet terörü’

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karamollaoğlu, İsrail'in Filistin'e karşı devlet terörü uyguladığını belirtti.

Yeni dünya düzenini kurmak için devlet terörünün yaygınlaştırıldığını ve kurumsallaştırıldığını ifade eden Karamollaoğlu, bugün İslam âleminin 18 haçlı seferinden daha büyük bir tehlike altında olduğunu söyledi.

Partisinin yurt çapında düzenlediği ‘Manevi Tahribat ve Çözüm Yolları’ konulu konferansı Menderes ve Kemalpaşa ilçelerinde vermek üzere İzmir’e gelen Karamollaoğlu, İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Ülkeyi yöneten iktidarların gaflet uykusunda olduklarını savunan Temel Karamollaoğlu, ülkenin problemlerini Türkiye’yi bölmek isteyen güçlerle çözmeye çalıştıklarını ileri sürdü. Karamollaoğlu, Bush’un 11 Eylül olayları ardından devlet terörü ilan ettiğini savundu.

Irak’ta yalana dayanan bir işgalden sonra 40 binden fazla Iraklının öldürüldüğüne işaret eden Karamollaoğlu, Türkiye’nin bugünden tedbir almazsa bu terör dalgasından kurtulamayacağını dile getirdi. Camiye sığınan yaralı Iraklının kurşunlandığını hatırlatan Temel Karamollaoğlu, İsrail’in ise devlet terörünü sanat haline getirdiğini kaydetti.

Kendilerini esas yaralayanın hükümetin tavrı olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, hükümet yetkililerinin iki tarafa da itidal çağrısı yapmasının akılalmaz olduğunu söyledi.