İşsiz baba öz oğlunu bıçakladı

SAMSUN’da 45 yaşındaki işsiz baba Metin Kızılkan, 19 yaşındaki oğlu Necati Kızılkan’ı, kendisinden izin almadan halı sahada futbol oynadığı için göğsünden bıçakladı.

Olay dün Kılıçdede Mahallesi Çubukçu sokak üzerindeki evde saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Akşam saatlerinde kahveden eve giden Metin Kızılkan evde kimseyi bulamadı. Bir süre sonra oğlu Necati Kızılkan eve geldi. Oğlunu eşofmanlı gören baba Kızılkan, kendisinden izinsiz futbol oynadığı için kızdı. Oğul Kızılkan da kötü birşey yapmadığını sadece halı sahada futbol oynadığını söyleyerek odasına gitti. Bunun üzerine sinirlenen baba Kızılkan, eline aldığı sandalye ile evdeki eşyalara vurmaya başladı.

Bu sırada odadaki ampül ile masa kırıldı. Evdeki gürültü üzerine babasının bulunduğu odaya giden oğul Kızılkan, babasının elindeki ekmek bıçağını farketti. Baba ve oğlunun tartışmalarının kavgaya dönüşmesi üzerine baba Kızılkan oğlunu göğsünden bıçakladı. Daha sonra 112 Acil Servisi arayarak ambulans çağırdı. Necati Kızılkan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Acil servisi’ne kaldırıldı. Baba Metin Kızılkan ise polis tarafından gözaltına alındı. Sorgulaması tamamlanan baba Kızılkan bugün çıkarıldığı Nöbetçi Mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BABASINDAN DAVACI OLACAK

OMÜ Tıp Fakültesi Acil Servisi’ne kaldırılan Necati Kızılkan ise babasından şikayetçi olacağını belirterek şunları anlattı:.

“Halı sahada futbol oynadıktan sonra eve geldim. Nereden geldiğimi soran babama, halı sahada arkadaşlarla futbol oynadığımı söyledim. ‘Bana neden haber vermedin’ diye sordu. Kötü birşey yapmadığımı sadece futbol oynadığımı anlattım. Daha sonra babam sinirlenerek mutfaktan ekmek bıçağını aldı. Bende ayağa kalktım ve ‘Buyur artık ne yapacaksan yap’ dedim. Bunun üzerine babam beni göğsümden bıçakladı. Daha sonra ambulans çağırdı, beni hastaneye kaldırdılar. Beni nasıl bıçakladı anlamadım. Bıçakladıktan sonra babama bağırarak, ‘yaptığını beğendin mi’ diye sordum. Bakmak istedi göstermedim. Ondan sonra bayılmışım. Davacı olacağım, evde yiyecek yemeğimiz yokken büfeye bira borcunu ödedim. Bu hareketinden sonra artık babam değil.”