İşsiz genç kendini yaktı

Mecidiyeköy'de bir kişi, iş bulamaması ve biriken borçları yüzünden bunalıma girerek kendini yaktı. Üzerine benzin dökerek kendini yakan genç, çevredeki vatandaşların müdahalesi ile kurtarıldı.

Son olarak cep telefonu borcuyla karşı karşıya kalan genç, çareyi intihar etmekte buldu. Mecidiyeköy’de viyadük altındaki eski otobüs duraklarına gelen Hayrettin Oğuz, yanında getirdiği bir bidon benzini üzerine döktü. Ardından çakmağı çakarak üzerindeki benzini tutuşturan Oğuz, bir anda alevler içerisinde kaldı. Çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları altında çığlıklar atan Oğuz, kendini yere attı. Şişli Çocuk Büro Amirliği’nde görevli polis memurları ve çevredek, yerde yatan Oğuz, vatandaşlardan üzerine su dökmelerini istedi. Vatandaşlar da çevredeki büfelerden aldıkları pet şişeler içerisindeki suları Oğuz’un üzerine döktü. Dökülen sularla üzerindeki alevler sönen Oğuz, daha sonra ayağa kalktı. Polis memurları ise Oğuz’u tekrar yere yatırdı.

Olay yerine gelen ambulansa güçlükle bindirilen Hayrettin Oğuz, Şişli Etfal Hastenesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Acil serviste müdahelesi yapılan Oğuz’un vücudunda birinci derece yanıklar oluştuğu öğrenildi.