İşsizlik intihar ettirdi

Osmaniye'de uzun süredir işsiz olan bir genç bir iş yerinin en üst katına çıkarak intihar etmek istedi.

İşsiz olduğu için binanın çatısına çıkan genci ikna etmek için dakikalarca dil döküldü. Ancak işsiz genci ikna çabaları sonuç vermedi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri gencin atlama ihtimaline karşı aşağıya branda açarken ambulans ise olay yerinde bekletildi. İntihar girişiminin olduğu cadde de bir süre trafik aksadı. İntihar girişimi çevredeki vatandaşlar tarafından meraklı gözlerle izlendi. Çatıya çıkan gencin şov yaptığını düşünen bazı vatandaşlar olayı cep telefonlarına kaydetmeye çalıştı. Bazı vatandaşların ise çatıya çıkan gençle tartıştıkları gözlendi. Kendisiyle tartışanlara işsiz genç atlamakla ve ölümünden sorumlu olmakla tehdit etti.

Çatıya çıkan arkadaşları tarafından ikna edilmeye çalışılan genç arkasından yavaşça sokulan itfaiye ekibini görünce bir anlık atlama teşebbüsünde bulundu. Yüreklerin ağızlara geldiği bu dakikalardan sonra işsiz gencin yanına sigara verme bahanesiyle bir kişi yaklaştı.

Bir anlık dalgınlığından faydalanan kişi genci yaka paça yakalayarak intihara teşebbüsü önledi. Çatıda bulunan diğer kişilerin yardımıyla gencin intihar etmesi son anda önlendi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere emniyete götürülen Murat Toraman neden intihar ettin sorusuna “İşsizim işsizim” diyerek yanıt verdi.

Uzun süredir işsiz olduğu belirtilen gencin eşinden de ayrıldığı ve bunalıma girdiği bildirildi.