İşta Baykal’ın vaatleri! Yeşil kart kalkacak açlık bitecek!

Baykal, Bartın'da halka hitap etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Bartın’da halka hitap etti. Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümeti eleştirdi.

Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümetin 4.5 yıl boyunca ülkenin borcunu arttırdığını savundu.

Baykal, “Ülkenin iç ve dış borcu 4.5 yıllık AK Parti iktidarı döneminde arttı. Mecliste 200 milletvekili hakkında yolsuzlukla ilgili dosya var. Parlamentoda çoğunluğu sağlayacağız ve 200 dosya hakkında, o kişilerin dokunulmazlığının kaldırılması kararını alacağız. Bu devleti kuranlar, temelleri sağlam atmıştır. Bizim içimizde etnik köken ayrımı yapılacak hiçbir neden yoktur. Hepimiz aynı milletin parçasıyız, kardeşiz. Kimsenin bizi bölmesine izin vermeyecek ve birlikte yaşayacağız” dedi.

YEŞİL KART KALKACAK- AÇLIK BİTECEK

Yeşil kartı da kaldıracaklarını söyleyen Baykal, “CHP’nin hedefi sıfır açlık. Kimseyi aç bırakmayacağız. Adamın altında mercedes var ama cebinde yeşil kart var. Zavallı vatandaşlarımız perişan. Yeşil kart yerine Türkiye Cumhuriyeti’nin nüfus cüzdanı her yerde geçerli olacak” ifadelerini kullandı.

MAZOTTA ÖTV KALKACAK

Baykal, mazot üzerindeki Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) de kaldırılacağını belirtti. Baykal, “Mazot üzerinden gereksiz olarak alınan ikinci vergiyi kaldıracağız. Çiftinin mazotundaki ÖTV’yi kaldıracağız. Beli bükülen çiftinin ÖTV’si kaldırılmalı. Güçlendikten sonra yeniden koy. Ama şu anda koyarsan yıkılır. CHP olarak kaldıracağız” dedi.