İstabul’da magandalar iş başında

Kadıköy'de kendisine yol vermeyen otobüs şoförünü darp ettikten sonra silahla öldürme tehdidinde bulunan trafik magandası karşısında polisi görünce çareyi kaçmakta buldu.

Alınan bilgiye göre olay akşam saat 19:00 sıralarında Göztepe Köprüsü altında meydana geldi. İkisi kız 3 arkadaşıyla birlikte 34 UB 4838 plakalı araçla Kadıköy istikametine seyir halinde olan ve henüz soyadı belirlenemeyen Fatih isimli sürücü Göztepe Köprüsü altındaki otobüs duraklarında bekleyen 34 TN 0022 plakalı Kadıköy -Uğur Mumcu hattında görevli otobüs şoförü Yıldıray Doğan’ı yol vermediği gerekçesiyle darp etti. Hızını alamayan trafik magandası belindeki Baretta marka silahını da çekerek otobüs şoförü Doğan’ın başına dayayarak ölümle tehdit etti. Çevredeki vatandaşların araya girmesi de trafik magandasını sakinleştirmedi.

Otobüste bulunan ve maganda kurşunundan korkan yolcular inerek kaçarken olay yerine polis çağrıldı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekibi şahısların aracında arama yapmak isteyince paniğe kapılan Fatih isimli trafik magandası yaya olarak kaçarken, 3 arkadaşını, silahını ve arabasını olay yerinde bıraktı. Otobüsten inerek korku içinde kaçan yolcuların ihbarları üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kaçarak izini kaybettiren şahsın yakalanması için operasyon başlatılırken, 2 si kız 3 kişi ifadeleri alınmak üzere Göztepe Polis Merkezi’ne götürüldü.

Bu arada polis tarafından ifadeleri alınmak üzere karakola götürülen kişiler çekim yapan gazetecilere saldırdı. Polisin elinden kurtulan bir bayan çekim yapan kameramana fiili saldırıda bulundu. Polis otosuna bindirilirken kendilerini görüntüleyen gazetecilere ağza alınmayacak küfürler eden magandalar geceyi karakolda geçirdi.

Saldırıya uğrayan Belediye otobüs şoförü Yıldıray Doğan olay yerinde açıklama yapmaktan kaçınırken, görgü tanığı Salih Bozkurt, trafik magandasının bir anda silahını çekerek terör estirdiğini söyledi.