İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkanı Mehmet Ekinci oldu

Şike ve odatv davalarına da bakan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığına İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin üye hakimlerinden Mehmet Ekinci atandı.

Şike ve odatv davalarına da bakan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığına İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin üye hakimlerinden Mehmet Ekinci atandı. Şike soruşturması sırasında nöbetçi hakimken tutuklamaların çoğunu yapan Ekinci, daha önce de Van’da ağır ceza mahkemesi başkanlığı yapmıştı.
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemes’nin başkanı Resul Çakır’ın Yargıtay üyeliğine seçilmesiyle boşalan koltuğa Mehmet Ekinci atandı. Geçtiğimiz yıl İstanbul’daki özel yetkili adliyeye tayin edilen Ekinci, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde üye hakim olarak görev yapıyordu.
Ekinci, şike soruşturması kapsamında operasyonların yapıldığı hafta nöbetçi hakimdi ve tutuklamaların çoğunu yapmıştı. Ekinci, soruşturmada tutuklanan 31 şüpheliden 22’si hakkında tutuklama kararı vermişti.
İstanbul’dan önce Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi başkanı olan Ekinci, geçen yıl Beşiktaş’taki özel yetkili adliyede görevlendirilmişti.