İstanbul 2008 UEFA Kupası finaline talip

Futbolda 2005 Avrupa Şampiyonlar Ligi Finali organizasyonunu başarıyla gerçekleştiren İstanbul, şimdi de 2008 UEFA Kupası finaline evsahipliği yapmak istiyor.

2008 UEFA Kupası finalini Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda gerçekleştirmek isteyen Türkiye Futbol Federasyonu, müracaat için hazırlıklarını tamamlıyor. İstanbul Valiliği’nde Vali Muammer Güler ve Vali Yardımcısı Ergun Güngör’le görüşen Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Sami Çölgeçen, başvuru için hazırlanan müracaat dosyasını yetkililere sundu. Müracaat dosyasını basın mensupları huzurunda imzalayan İstanbul Valisi Muammer Güler, 2005 Avrupa Şampiyonlar Ligi Finali’ni başarıyla gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Yapılacak müracaatla İstanbul’da yapılan önemli organizasyonlara bir yenisini daha eklemeyi düşündüklerini kaydeden Güler, “İstanbullulara yine bir final heyecanı yaşatmak istiyoruz. Umarım organizasyona evsahipliği hakkını bizim şehrimiz kazanır ve yine alnımızın akıyla bu işi tamamlarız ” dedi.

Bu arada, Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe ve Galatasaray arasında bugün oynanacak mücadeleye de değinen İstanbul Valisi Muammer Güler, derbi maçla ilgili her türlü güvenlik tedbirinin alındığını söyledi. Saat 14.00 itibariyle güvenlik önlemlerinin uygulamaya konulacağını belirten Güler, ” 2100 güvenlik personeli maçta görev alacak. 3 bine yakın Galatasaraylı taraftarlarda maçı izleyebilecek. Bu maçta ben güzel görüntülerin yaşanmasını ve küfürsüz bir karşılaşma olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.