İstanbul Aydın Üniversitesi’nden fotoğraf semineri

İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünün düzenlediği 'Medya Günleri' seminerinde foto muhabiri Ali Öz, resim çekmenin inceliklerini anlattı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünün düzenlediği ‘Medya Günleri’ seminerinde foto muhabiri Ali Öz, resim çekmenin inceliklerini anlattı. Öz, öğrencilere ‘Tarlabaşı Ayıp Şehir’ konulu belgesel çalışması hakkında da bilgi verdi.

Üniversitenin Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünün düzenlediği ‘Medya Günleri’ seminerin ilk konuğu Ali Öz oldu. 30 yıldır foto muhabirliği yaptığını dile getiren Öz, Türkiye’de yaşanan bütün sosyal olayları takip ettiğini belirtti. 1 Mayıs kutlamaları, törenler, eylemler, savaşlar, Güneydoğu meselesi gibi olayları fotoğrafladığını aktaran Öz, kendi isteğiyle basını terk ettiğini söyledi. Tarlabaşı’nda başlayan kentsel dönüşüm projesinin her aşamasını fotoğrafladığını da ifade eden Ali Öz, Tarlabaşın’ı fotoğraflamak için uzun zaman ayırdığını dile getirdi.