İstanbul’da Hatay Günleri 9 Nisan’da başlıyor

İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, bu yıl İstanbul'da dördüncüsü düzenlenecek 'Hatay Günleri' hazırlık çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, bu yıl İstanbul’da dördüncüsü düzenlenecek ‘Hatay Günleri’ hazırlık çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

İstanbul’da Hatay rüzgarının eseceğini belirten Uygun, “Bütün Hataylıları ve Hatayı seven tüm dostlarımızı İstanbul’a bekliyoruz. 9-13 Nisan’da İstanbul Feshane’de buluşalım.” dedi.

Geçen 3 yıl içerisinde İstanbul, İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilen aynı etkinliklerin hoşgörü kenti Hatay’ın tanıtımı açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapan Uygun; “Bu yıl İstanbul’da 4.sünü gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz İstanbul Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde olacak.” ifadelerini kullandı.

Geleneksel bir yapıya kavuşan ve her yıl belirli zamanlarda 3 büyük kentte düzenlenen organizasyon ile şehrin tarihi, turistik ve kültürel değerlerini en iyi şekilde tanıtmayı amaçladıklarını dile getiren Sabahattin Uygun, “Hatay’ı daha tanınır ve bilinir kılmak, şehrin hoşgörüsünü, birlik içinde yaşama kültürünü ve kararlılığını en iyi şekilde anlatmak istiyoruz. Ayrıca kentimizin muhteşem mutfağından, el sanatlarına, halk oyunlarına kadar tüm renklerimizi ve tüm desenlerimizi İstanbullularla bir kez daha buluşturuyoruz.” diye konuştu.